Vitajte na Salaši Krajinka

Zmena od 1.10.2019: Platba platobnými kartami je možná v predajni syrov a v pekárni. V reštaurácii akceptujeme len hotovosť. Platba stravnými lístkami u nás nie je možná.

 

Vitajte na našom originálnom salaši Krajinka pri Ružomberku, v malebnom prostredí krásnej prírody dolného Liptova. Salaš bol založený pre chov 1000 oviec v roku 1983 a my sme zachovali jeho pôvodný ráz a rokmi osvedčené salašnícke tradície.

Aj Vy môžete byť súčasťou tejto jedinečnej atmosféry starých bačov a pastierov, pretože môžete zblízka vidieť chov oviec, vrátane ich pasenia, dojenia a spracovania ovčieho mlieka tradičným ručným spôsobom. Nepoužívame žiadne konzervačné látky, čo je v dnešnej dobe veľkou vzácnosťou.

Pri idylickom posedení na salaši môžete všetky výrobky ochutnať a zakúpiť si ich. V  reštaurácii Vám ponúkame najlepšie špeciality  vlastnej výroby ako Bryndzová polievka, Vyprážaný ovčí syr, Jahňací perkelt...

...takto chutí Liptov

Liptovské syrové špeciality

Produkty

Naše výrobky sú vyrábane denne priamo na salaši čo zaručuje ich čerstvosť a jedinečnú chuť. Výrobky kúpite len priamo na našom salaši.

Liptovské syrové špeciality

Reštaurácia Salaš Krajinka

Reštaurácia

Reštaurácia je jedinečná svojim výhľadom priamo do ovčína, kde môžete vidieť život na salaši a popri tom si pochutnať na čerstvých bryndzových haluškách v prekrásnom prostredí.

Reštaurácia Salaš Krajinka

Pekáreň

Pekáreň

Zažite voňavú atmosféru našej pekárne. Uvidíte, ako pre Vás pečieme domáce pagáče či sladké buchty zo surovín priamo z nášho dvora.

Pekáreň

Výstava historických traktorov

Výstava historických traktorov

Vstup voľný, denne od 9:00 do 19:00 hod.

Výstava historických traktorov